fotografia / obiektyw fotograficzny

Obiektyw fotograficzny

Obiektyw fotograficzny to specyficzny układ optyczny, który umożliwia rzutowanie widzianych obrazów na błonę fotograficzną, matówkę, bądź też matrycę CMOS lub CCD.Obiektyw fotograficzny

Soczewkowy obiektyw fotograficzny wynalazł najprawdopodobniej Girolamo Cardano. W 1550 roku wstawił pojedynczą soczewkę skupiającą w camera obscura, zastępując nią otwór. Niektórzy są jednak zdania, że pierwszym obiektywem fotograficznym trzeba już nazwać właśnie ten otwór znajdujący się w camera obscura, który powstał już ok. 900 roku.  

Wybór dobrego obiektywu może stanowić poważny problem, gdyż asortyment jest naprawdę olbrzymi. Ogólnie obiektywy możemy podzielić na trzy rodzaje tj. szerokokątne, standardowe, długoogniskowe. Wśród nich można jeszcze wyodrębnić specyficzne typy, takie jak np. obiektywy: portretowe, makro, kitowe, "rybie oko", z lustrzanek analogowych czy też kompaktowych.


Obiektyw fotograficzny

Odszkodowania Wrocław
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją