fotografia / filtr fotograficzny / budowa

Budowa


Filtry występują w postaci opraw wkręcanych na stosowny gwint na obiektywie, opraw zaciskanych, lub wkładów do specjalnej ramki montowanej na obiektywie (system Cokin). Do filtrów nie zalicza się nasadek zmieniających ogniskową (są to konwertery). Typowe filtry posiadają dwa gwinty – z tyłu zewnętrzny, do mocowania na innym filtrze lub na obiektywie, oraz z przodu, do mocowania kolejnego filtra, osłony przeciwsłonecznej lub zakrywki obiektywu.

Należy pamiętać, że filtry zmniejszają ilość światła wpadającego przez obiektyw (zależnie od swojej gęstości i barwy), może to prowadzić do niedoświetlenia filmu. W związku z tym fotografując z filtrem trzeba odpowiednio zwiększyć czas naświetlenia filmu. Wartość pokazującą o ile należy skorygować ekspozycję (w momencie wykorzystania danego filtra) nazywamy krotnością filtra. Wartość ta jest zazwyczaj podana na krawędzi filtra lub na jego opakowaniu.Budowa

Odszkodowania Wrocław
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją