fotografia / fotografia cyfrowa / lustrzanka cyfrowa


Lustrzanka cyfrowa


Aparaty fotograficzne nazywane lustrzankami, to modele, w których główną, różniącą je od aparatów analogowych cechą, jest wbudowane lusterko. To ono pełni główną funkcję w tym aparacie. Jego zadaniem jest odbicie obrazu poprzez unoszenie się lustra w czasie ustawiania obiektywu do odpowiednich parametrów. Odbity obraz kierowany jest na matrycę w przypadku aparatu cyfrowego, lub na film w aparacie analogowym.

W lustrzankach cyfrowych mamy ogromny komfort zmiany obiektywów. Można wybrać obiektyw dostosowując go do warunków w jakich aktualnie wykonujemy zdjęcia. Rynek fotograficzny oferuje nam wiele rodzajów obiektywów.

Zdjęcia wykonywane lustrzanką maja nieporównywalną do analogowych głębię kolorów. Aparat cyfrowy daje nam dodatkowa możliwość natychmiastowego obejrzenia zdjęcia na wyświetlaczu LCD. Obecnie lustrzanki nie kosztują już fortuny, jak miało to miejsce w czasach wprowadzenia ich na rynek.


Lustrzanka cyfrowa

Odszkodowania Wrocław
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją