fotografia / rodzaje zdjęć / fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna


 

Fotografia artystyczna (Fotografika) - dziedzina sztuki wykorzystująca techniki fotografii jako medium artystyczne.


Najczęściej używanym narzędziem artysty jest aparat fotograficzny. Prace fotograficzne mogą powstawać także bez użycia aparatu fotograficznego, czyli przy zastosowaniu luksografii.
Jak w każdej dziedzinie sztuki podział na podkategorie fotografii artystycznej jest trudny i stosunkowo płynny. W najszerszym rozumieniu fotografia artystyczna będzie każdą formą fotografii nieklasycznej i niekomercyjnej, chociaż i ten podział nie jest idealny i może budzić wiele zastrzeżeń. Bardzo często fotografia jest używana jako środek wyrazu przez artystów nie będących fotografikami (sztuka wizualna, sztuka mediów, sztuka internetu)


Wśród fotografii artystycznej wyróżniamy takie rodzaje jak:

    - fotografia koncepcyjna (ang. conceptual)
    - abstrakcyjna i surrealistyczna (ang. Abstract & Surreal)
    - nagość artystyczna, akty (ang. artistic nude)
    - portretowa różnych typów (ang. portraits) z pominięciem klasycznej fotografi portretowej (ang. classic portraits) zalicza się tutaj portrety typów ang. fashion, expressive, spontaneous, fetish, emotive, fr. glamour etc.
    - horror i makabra (ang. horror & macabre)
    - humorystyczne (ang. humorous).

Fotografia artystyczna

Odszkodowania Wrocław
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją