fotografia / rodzaje zdjęć / makro


 Makro


W fotografii wyróżnia się wiele rodzajów zdjęć. Można wyszczególnić zarówno fotografię artystyczną, sportową, akty, portrety, ślubną i inne. Wśród różnych rodzajów wyróżnić także można zdjęcia makro. Na czym konkretnie polega fotografia makro? Już wyjaśniamy.

Zdjęcia makro to jak można się domyślić po samej nazwie, zdjęcia robione z bardzo małej odległości. Przedmiot fotografowany znajduje się w odległości od aparatu fotograficznego o zaledwie kilka centymetrów. Zdjęcia makro to w większości przypadków fotografowana przyroda. Zbliżenia kwiatów, małych roślin, pąków, liści i traw. Często też ujęciami mikro fotografowane są owady i małe zwierzęta. Zdjęcia makro zdecydowanie można zaliczyć do rodzaju fotografii artystycznej. Dlaczego? Są bardzo efektowne, dają wrażenie uchwycenia rzeczy nieuchwytnych które pięknie wyglądają na zdjęciu w bezruchu. Zdjęcia makro pozwalają na zastanowienie i się zauważenie rzeczy niezauważalnych, które mijamy obojętnie w ciągu dnia. Zdjęcia makro mogą wręcz zachęcać do bliższego obcowania z naturą.

Makro

Odszkodowania Wrocław
Polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją